ژابیت|مرجع تخصصی نیازمندی‌های موبایل

کالیبره کردن صفحه نمایش گوشی چیست؟

اخبار و تکنولوژی موبایل

2 ماه پیش

کالیبره کردن صفحه نمایش گوشی چیست؟

کالیبره کردن صفحه نمایش گوشی چیست؟

کالیبره کردن صفحه نمایش گوشی چیست؟ کالیبره کردن صفحه نمایش گوشی به چه معنا است؟ کالیبره کردن گوشی چگونه انجام میشود؟ کد کالیبره کردن گوشی چیست؟ کد کالیبره کردن گوشی هواوی چیست؟ آیا برای کالیبره کردن گوشی با نرم افزار خاصی نیاز است؟ كاليبره كردن تاچ ايفون با چه کدی انجام میشود؟ این ها رایج ترین سوالات کاربران گوشی در مورد کالیبره کردن گوشی است. برای آشنایی با نحوه کالیبره کردن گوشی در ادامه همراه ما باشید.

 

کالیبره کردن صفحه نمایش گوشی به چه معنا است؟

آیا صفحه نمایش گوشی شما خوب کار نمیکند؟ آیا صفحه نمایش لمسی شما خیلی کند است؟ آیا احساس می کنید که لمس های شما اشتباه تشخیص داده می شوند؟ بله درست حدس زده اید. صفحه نمایش گوشی شما احتیاج به کالیبره کردن دارد؛ تا دوباره مثل روز اول کارایی خود را بدست آورد. شاید میخواهید بدانید کالیبره کردن صفحه نمایش گوشی چیست وچگونه انجام میشود؟ با خواندن این مقاله در سایت ژابیت میتوانید درباره کالیبره کردن صفحه نمایش گوشی اطلاعات خوبی را بدست آورید.

 

نحوه کالیبره کردن صفحه نمایش گوشی 

یکی از مهمترین اجزای سخت افزاری یک گوشی هوشمند صفحه نمایش گوشی ها میباشد. که نحوه عملکرد آن در تجربه کاربری استفاده از گوشی تاثیر مستقیمی دارد. امکان دارد صفحه نمایش در اثر گذر زمان و استفاده زیاد عملکرد مناسب گذشته خود را از دست بدهد و سرعت پاسخگویی آن کاهش یابد. برای رفع این مشکل، تکنیک های مختلفی وجود دارد. کالیبره کردن و یا تطبیق دادن صفحه نمایش گوشی های اندروید و آی یو اس با استاندارد های موجود، از راه هایی است تا کارایی تاچ اسکرین مانند روز اول شود.

 

آیا صفحه نمایش تلفن همراه به کالیبره کردن احتیاج دارد؟

 آیا صفحه نمایش تلفن همراه به کالیبره کردن احتیاج دارد؟ آیا از برنامه هایی مانند بازی در گوشی استفاده می کنید؛ که سرعت پاسخگویی صفحه نمایش، حرف اول را در عملکرد اپلیکیشن مورد استفاده می زند؟ پس باید احتمالا به اهمیت واکنش تاچ اسکرین به واکنش های خود پی برده باشید. باید گفت: اگر پاسخگویی مناسبی به خواسته های خود از طرف گوشی دریافت نمیکنید، احتمالا سنسور های صفحه نمایش به مشکل برخورده اند. این مشکل زمانی که صفحه نمایش تلفن همراه هنگام صحبت کردن خاموش نمی شود و یا نور صفحه به طور اتوماتیک افزایش یا کاهش پیدا نمکیکند، کاملا مشخص است.

گاهی اوقات جنس نامطلوب محافظ صفحه نمایش گوشی باعث مشکل در پاسخگویی تاچ موبایل میشود. ولی اگر فکر می کنید سنسور های صفحه نمایش دچار مشکل شده اند، برنامه های دیگری را که عملکرد مشابه دارند، امتحان کنید. اگر مشکل برطرف نشد، صفحه نمایش نیاز به کالیبره شدن دارد.

کالیبره کردن تاچ گوشی

چطور صفحه نمایش را کالیبره کنیم؟

تنظیماتی در برخی از تلفن های هوشمند وجود دارد، که می توانید توسط آن ها سنسور های صفحه نمایش را آزمایش نمایید. مثلا در برخی از دستگاه های LG می توانید حسگر حرکتی را با رفتن به Settings > General tab > Motion کالیبره نمایید.

با جستجو در بخش تنظیمات گوشی خود و پیدا کردن گزینه های مشابه، میتوانید فرایند کالیبره کردن صفحه نمایش را بدون برنامه های جانبی انجام دهید.

گاهی اوقات یک برنامه خاص باعث می شود صفحه نمایش مشکل پیدا کند. در این صورت، می توانید با فعال کردن حالت سیف مود، برنامه های معیوب را حذف کرده تا مشکل برطرف شود.

اگر باز هم در عملکرد تاچ گوشی مشکلی وجود داشت، همانند فرایند کالیبره باتری گوشی، می توانید با نصب برنامه های گوناگون و یا تنظیمات داخلی گوشی، صفحه نمایش را کالیبره نمایید.

 

تست صفحه نمایش قبل از تنظیم حساسیت تاچ صفحه اندروید

قبل از این که به کالیبره کردن گوشی بپردازید، باید اطمینان پیدا کنید که همه اجزای تاچ اسکرین گوشی اندرویدی شما به خوبی کار می‌کند. در صورتی که از گوشی‌های قدیمی تر اندروید استفاده می‌کنید برای دسترسی به منوی مخفی باید ##2664## را شماره گیری کنید. البته این شماره در اندروید 5 به بعد جواب نمی‌دهد.

در دستگاه‌های اندرویدی قدیمی‌تر برخی منو‌های مخفی و گزینه Developer Options وجود داشت که اجازه می‌دادند بتوانید تاچ اسکرین گوشی را بررسی وکالیبره کنید. در گوشی‌های جدید‌ اپلیکیشن‌های مختلفی در پلی استور گوگل هستند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها نسبت به کالیبره کردن گوشی اندرویدی خود اقدام کنید.

 

نرم افزار تست تاچ گوشی اندروید

 یکی از گزینه‌های خوب استفاده از اپلیکیشن  Touch Screen Test است. استفاده از آن بسیار ساده است. این نرم افزار مانند یک قلم نقاشی با نقطه‌هایی سفید محل قرار گیری انگشت‌هایتان روی صفحه نمایش را مشخص می‌کند. اگر پاسخگویی تاچ اسکرین با تاخیر بود یا دقت پایینی داشت، شاید کالیبره کردن صفحه نمایش بتواند مشکل را حل کند.

 

آموزش افزایش حساسیت تاچ صفحه نمایش اندروید

اگر تاچ و صفحه نمایش گوشی از سلامت کامل برخوردار بودند، می توانید با استفاده از تنظیمات درون گوشی، میزان حساسیت تاچ را بالا ببرید. برای انجام این مراحل  زیر انجام دهید:

وارد بخش Settings یا تنظیمات شوید.

2. از منوی باز شده گزینه Languages & input را انتخاب نمایید.

عبارت Pointer speed را در زیر بخش Mouse/trackpad انتخاب کنید.

یک نوار لغزنده نمایش داده خواهد شد. میزان حساسیت تاچ را می توانید با کشیدن نوار به سمت راست افزایش دهید.

کالیبره کردن تاچ گوشی

افزایش حساسیت لمس گوشی و تبلت اندرویدی

 ضعیف شدن لمس صفحه گوشی مشکلات مختلفی را به وجود می آورد و کار کردن با گوشی را سخت میکند. حتی گاهی کاربران به فکر خرید گوشی جدید می افتند. ولی باید بدانید که شما می توانید با افزایش حساسیت تاچ و کالیبره کردن آن، این مشکل را بر طرف کرده  و مجددا از حساسیت بالای تاچ در گوشی خود بهره ببرید.

 

روش کالیبره کردن صفحه نمایش گوشی های آیفون

آیا سنسور خودکار روشنایی صفحه نمایش (Auto-Brightness) به درستی کار میکند؟ با طی کردن مراحل زیر گوشی خود را مورد بررسی قرار دهید:

برنامه Settings را بازنمایید.

به بخش General و سپس Accessibility بروید.

Display Accommodations را انتخاب کرده و Auto-Brightness را خاموش کنید. به یک اتاق تاریک یا کم نوررفته و سپس روشنایی صفحه را به صورت دستی کم کنید تا صفحه نمایش تا حد ممکن تاریک شود.

Auto-Brightness را روشن کرده و با رفتن به محیطی با نور عادی ، عملکرد سنسور خودکار روشنایی صفحه نمایش را بررسی نمایید.

خیلی از برنامه های آیفون از سنسور های حرکتی، شتاب سنج و قطب نما بهره میگیرند. بنابراین اگراین برنامه ها با مشکلی مواجه شوند، تا زمانی که خدمات سرویس مکانی (Location Services) روشن باشد، مشکل را به طور خودکار گوشی برطرف می کند. برای اطمینان مراحل زیر را دنبال فرمایید.

به بخش Settings رفته و وارد بخش Privacy و سپس Location Services شوید.

Location Services را روشن کنید. سپس System Services را انتخاب نمایید.

Compass Calibration و Motion Calibration & Distance را روشن کنید.

گوشی های آیفون از اطلاعات موقعیت مکانی شما برای اطمینان از درست کار کردن    (gyroscope ،GPS، compass و accelerometer) استفاده می کند.

اپل راهی برای تنظیم حساسیت صفحه لمسی آیفون ارائه نکرده است. اگر پاسخگویی صفحه نمایش آیفون  شما ضعیف به نظر می رسد، برای رفع مشکل  درست مانند هر سطح شیشه ای، که چربی های جمع شده روی صفحه نمایش می توانند در حساسیت صفحه نمایش تداخل ایجاد کنند، صفحه را به کمک یک پارچه نرم خوب تمیز کنید.در صورتی که مشکل بر طرف نشد به یک متخصص که ما در ژابیت به شما معرفی میکنیم مراجعه نمایید.


 

دانلود برنامه Touchscreen Repair Pro v5.2 برای تعمیر صفحه لمسی گوشی اندروید سامسونگ، هواوی، شیائومی و...

 برای برطرف کردن مشکل حساسیت تاچ گوشی های اندروید مانند شیائومی  و..

Touchscreen Repair Pro صفحه لمسی تاچ هر دستگاه با استفاده کردن  زیاد ممکن است خراب شود. به طوری که لمس دارای تاخیر شده و گاهی اوقات با لمس صفحه پاسخی دریافت نشود. با استفاده از این نرم افزار زمان پاسخ گویی لمسی صفحه نمایش شما تجزیه و تحلیل شده و آن را کاهش می دهد، به طوری که می توانید یک تجربه  صاف و روان با صفحه نمایش لمسی خود داشته باشد. این نرم افزار اندروید توسط RedPi Apps عرضه شده است.

ویژگی های این برنامه عبارتند از:

 تعمیر صفحه لمسی گوشی شما با حذف تاخیرها و بهبود پاسخ گویی آن

 آسان تر کردن تایپ شما در صفحه کلید

کاهش دادن زمان پاسخ دهی صفحه لمسی

 فرآیند آسان و سریع

 حجم کم برنامه و بدون گرافیک بیهوده و …

 

کد تست کالیبره تاچ هواوی، سامسونگ

کد تست تاچ اسکرین در گوشی های هواوی *#2664#*#*    

کد کالیبره کردن تاچ ساموسنگ #2663#*

 

سخن آخر

امیدواریم با ژابیت توانسته باشید مشکل صفحه نمایش گوشی خود را حل کرده باشید.اگر روش های بالا به بهبود عملکرد صفحه نمایش لمسی شما کمکی نکرد، باید دستگاه خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانید. با تنظیم مجدد دستگاه اندروید، تمام برنامه‌های موجود حذف خواهند شد و حافظه کش یا تنظیماتی که ممکن است بر پیکربندی صفحه لمسی دستگاه شما تأثیر گذاشته باشند، ازبین خواهند رفت. اگر صفحه نمایش لمسی شما معیوب باشد، ریست فکتوری نمی‌تواند عیب آن را برطرف نماید و باید به تعمیرکاران زبده گوشی خود را نشان دهید.

 

کد کالیبره تاچ هواوی،افزایش حساسیت تاچ گوشی شیائومی،برنامه تاچ گوشی،تنظیمات تاچ اندروید،نرم افزار تعمیر تاچ گوشی،کالیبره چیست،كاليبره كردن تاچ ايفون باشیم.

برچسب ها : کد کالیبره کردن گوشی چیست کد کالیبره تاچ سامسونگ کد کالیبره تاچ هواوی

مطالب پیشنهادی
امتیاز مقاله :
اشتراک گذاری این مطلب :
نظرات
شما تا به حال نظری نداده اید، نظر خود را ثبت کنید.

هنوز هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است
جستجو
تماس با ما