ژابیت|مرجع تخصصی نیازمندی‌های موبایل

چرا گلس گوشی هوا میگیرد؟ چطور حباب های زیر گلس گوشی را از بین ببریم؟

اخبار و تکنولوژی موبایل

2 هفته پیش

چرا گلس گوشی هوا میگیرد؟ چطور حباب های زیر گلس گوشی را از بین ببریم؟

چرا گلس گوشی هوا میگیرد؟

چرا گلس گوشی هوا میگیرد؟ آیا این سوال ذهن شما هم درگیر کرده است؟ آیا شما هم از این که گلس گوشی هوا گرفته است ناراحت هستید؟ آیا می‌خواهید بدانید چطور می‌شود حباب های زیر گلس گوشی را از بین برد؟  آیا صفحه گوشی شما به خاطر هوای زیر گلس آن زشت به نظر میرسد؟ و یا شاید می‌خواهید بدانید چرا گلس گوشی هوا میگیرد؟ در این مقاله با ژابیت همراه باشید تا جواب سوالات و نحوه بر طرف کردن حباب های زیر گلس گوشی را یاد بگیرید. 

 

لیست عناوین مطرح شده در پست " چرا گلس گوشی هوا میگیرد؟"

 

جستجوهای مرتبط با علت هوا گرفتن گلس

گرد و خاک زیر گلس ژل هواگیر گلس چگونه گلس گوشی را بچسبانیم روغن ضد حباب گلس کندن گلس گوشی چگونه پرز زیر گلس را از بین ببریم خرید روغن ضد حباب گلس از بین بردن گرد و غبار زیر گلس چرا گلس گوشی هوا میگیرد؟ ترفندهای از بین بردن هوای زیر گلس گوشی

 

4 علت اینکه چرا گلس گوشی هوا میگیرد

1)نصب نادرست گلس گوشی

2) خرید گلس بی کیفیت

3) عدم استفاده از قاب گوشی مناسب

4)انتخاب گلس معمولی برای گوشی های انحنا دار

این 4 علت هوا گرفتن گلس گوشی است که در ادامه بیشتر در موردش میخوانیم

 

1)نصب نادرست گلس گوشی از دلایل حباب گرفتن گلس روی گوشی

گاهی اوقات حتی اگر از انواع گلس نانو استفاده کنید، ممکن است بین گلس و گوشی حباب ایجاد شود؛ البته زمانی که گلس را به شکل صحیح نصب نکرده باشید. اصلی ترین مرحله  نصب گلس گوشی، تمیز کردن سطح صفحه نمایش از هر گونه گرد و غبار است. اگر خودتان این کار را انجام داده اید و ذرات گرد و غبار را زیر گلس مشاهده میکنید پس مطمئن باشید دلیل شکل گیری حباب ها همین مورد است.

چرا گلس هوا میگیرد

2)خرید گلس بی کیفیت، از دلایل بلند شدن گلس از روی گوشی و هوا گرفتن آن

اولین نشانه ی بی کیفیت بودن گلس قیمت پایین آن میباشد. دومین نشانه ای که بی کیفیت بودن یک گلس را ثابت می کند، ایجاد حباب زیر آن بدون وجود گرد و غبار است. گلس های تقلبی موجود در بازارکه گاهی هم با قیمت معقول فروخته می شوند، چسبندگی خوبی ندارند و بعد از مدتی به سادگی هوا می گیرند.

 

3)هوا گرفتن گلس موبایل به دلیل عدم استفاده از قاب گوشی مناسب

مشکل هوا گرفتن گلس گوشی با انتخاب قاب نامناسب نیز به وجود میآید. در گوشی هایی که لبه های آن ها انحنا دارد این اتفاق بیشتر پیش میاید. وقتی گوشی به هر دلیل از یک ارتفاع حتی کم رها می شود و با زمین یا یک میز برخورد می کند، ضربه ی نسبتا زیادی به لبه های گوشی وارد می شود.

که اگر دقت کرده باشید در اکثر مواقع ترک های روی گلس از کناره های گوشی شروع شده اند و در نهایت یک حباب بین صفحه نمایش و گلس ایجاد شده است. راه حل جلوگیری از این مشکل، استفاده از یک گارد گوشی سیلیکونی مناسب است که به خوبی لبه های موبایل را بپوشاند.

 

4)انتخاب گلس معمولی برای گوشی های انحنا دار

خرید گلس تخت و معمولی برای گوشی های انحنا دار مانند گوشی سامسونگ نوت 9 یکی از رایج ترین اشتباهات کاربران، است. از گلس های تخت هم برای این نوع گوشی ها می توان استفاده کرد اما بعد از مدتی حباب های متفاوت اطراف گوشی ایجاد می شود. پیشنهاد می شود برای گوشی های انحنا دار از گلس های فول اچ دی و متناسب استفاده کنید تا دچار مشکل نشوید.

 

 چطور از هوا گرفتن گلس گوشی جلوگیری کنیم؟

چطور از هوا گرفتن گلس گوشی جلوگیری کنیم؟ چگونه حباب دور گلس را از بین ببریم؟ این سوال خیلی از کاربران گوشی است. اگر شما هم میخواهید بدانید که  چطور از هوا گرفتن گلس گوشی جلوگیری کنیم باید از همان ابتدا اجازه ندهید که هیچ حبابی زیر گلس بوجود آید. اولین و مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید خرید گلس باکیفیت است. چون اکثرا، گلس‌های ارزان و تخت موجود در بازار کیفیت و کارایی لازم را ندارند. اگر نمی‌خواهید که گلس‌ گوشی شما حباب بگیرد می‌توانید از گلس نیلکین یا بقیه گلس‌های باکیفیت استفاده نمایید. دوم اینکه دقت شود که قاب هیچ فشاری روی گلس وارد نکند. چون برخی قاب‌ها در قسمت لبه‌ها به گلس فشار می‌آورند و باعث کنده شدن لبه‌های گلس از سطح صفحه می‌شوند. گاهی اوقات داغ شدن صفحه نمایش نیز باعث می‌شود تا چسب گلس تغییر حالت بدهد و حباب ایجاد شود.

در آخر مراقب باشید که حین قرار دادن یا درآوردن گوشی از جیب فشاری به لبه‌ها نرسد. می‌توانید از کیف گوشی هم استفاده کنید تا گلس هیچ گاه تحت فشار نباشد.

چرا گلس هوا میگیرد

 چند روش برای از بین بردن حباب اطراف و زیر گلس گوشی

در مرحله اول برای از بین بردن حباب های زیر گلس گوشی: گلس را از سطح صفحه نمایش جدا کنید.

در مرحله دوم برای از بین بردن حباب های زیر گلس گوشی: سطح صفحه نمایش را به طور کامل تمیز کنید.

مرحله آخر برای اینکه حبابی زیر گلس گوشی نباشد: نصب مجدد گلس است.

 

در مرحله اول برای از بین بردن حباب های زیر گلس گوشی: گلس را از سطح صفحه نمایش جدا کنید.

وقتی حباب‌ها زیاد باشند نمی‌توانید با روش‌های معمولی این حباب‌ها را خارج کنید.

ابتدا با یک تیغه به آرامی و با کمترین فشار گلس را از سطح صفحه جدا نمایید. برای جدا کردن گلس از دو گوشه سمت پایین شروع کنید و با یک تیغه کم کم جلو رفته  و هر بار بخشی از گلس را جدا نمایید تا زمانی که گلس محافظ به طور کامل از سطح صفحه نمایش جدا شود.

 

در مرحله دوم برای از بین بردن حباب های زیر گلس گوشی: سطح صفحه نمایش را به طور کامل تمیز کنید.

در این مرحله باید سطح صفحه را به طور کامل تمیز کنید. با دقت می‌توانید با یک پد الکلی مرطوب یا یک پارچه کتانی نرم آغشته به الکل تمام قسمت‌ها را از هر گونه گرد و غبار و پرزی پاک نمایید. اگر گلس شما قابل شستشو است (CP+ Max) گلس را هم با پد الکلی و کف صابون به طور کامل بشویید تا گرد و غبار و پرز روی آن از بین برود.

 

مرحله آخر برای اینکه حبابی زیر گلس گوشی نباشد: نصب مجدد گلس است.

برای چسباندن گلس گوشی لبه‌ها را تنظیم کرده به صورت دقیق روی سطح صفحه نمایش قرار داده و آرام فشار دهید. سعی کنید گلس را از مرکز به سمت طرفین فشار دهید. تا گلس بدون حبابی را داشته باشید.

 

 روش دیگر برای هوا گیری گلس گوشی با استفاده از روغن ضد حباب گلس

گرنمیخواهید گلس را از گوشی جدا کنید. با استفاده از یک کاردک پلاستیکی نرم، کاردک را روی مرکز گلس گذاشته و به سمت طرفین بکشید و فشار دهید، تا حباب‌ها کم کم از طرفین خارج شوند.

برای حباب‌های دور گلس هم میتوان از روغن گلس گوشی استفاده کرد. روغن گلس یا روغن نانو تمام هوای بین گلس و صفحه را پوشش داده و اجازه نمیدهد هیچ هوا یا حبابی در این قسمت‌ها باقی بماند. توجه داشته باشید روغن نانو (روغن گلس یا ژل گلس ) را باید حتما با براش مخصوص آن و یا یک گوش‌پاک‌کن نرم استفاده نمایید.

 

چگونه گلس گوشی را تمیز کنیم؟

استفاده از گلس محافظ صفحه راه بسیار خوبی برای جلوگیری از خط و خش افتادن روی صفحه نمایش گوشی است. برای تمیز کردن گلس گوشی با استفاده از پنبه یا پارچه میکروفیبر نرم، با حرکات دایره‌ای کوچک شروع به تمیز کردن لکه‌های گلس کنید. اگر لکه‌ها به صورت خشک از بین نمی‌روند، پارچه را کمی نم کنید و با آن شروع به تمیز کردن نمایید و سپس با قسمت خشک پارچه، نم اضافی گوشی را بگیرید. دقت داشته باشید که آب به قسمت‌های باز گوشی مانند شکاف‌های میکروفون و اسپیکر وارد نشود.

 

 سخن آخر

در این مقاله با دلایل هوا گرفتن گلس گوشی و راه حل های آن با شما بودیم. امید داریم توانسته باشیم به شما کمک کنیم تا بتوانید یک گلس بدون حباب را روی گوشی خود نصب نمایید. فروشندگان و متخصصان در زمینه انواع گوشی ها میتوانند نام خود را در سایت ژابیت به راحتی وبا هزینه کم درج نمایند.

برچسب ها : چگونه زیر گلس را تمیز کنیم ژل هواگیر گلس چطور می‌شود حباب های زیر گلس گوشی را از بین برد؟

مطالب پیشنهادی
امتیاز مقاله :
اشتراک گذاری این مطلب :
نظرات
شما تا به حال نظری نداده اید، نظر خود را ثبت کنید.

هنوز هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است
جستجو
تماس با ما