ژابیت|مرجع تخصصی نیازمندی‌های موبایل

انواع قاب و شاسی موبایل

قطعات سخت افزاری موبایل

1 ماه پیش

انواع قاب و شاسی موبایل

انواع قاب و شاسی موبایل

اگر به دنبال انواع قاب و شاسی موبایل، از جمله؛ قاب و شاسی شیائومی، قاب و شاسی نوکیا، شاسی سامسونگ، شاسی هواوی و ... هستید ما به شما بهترین مرکز خرید قاب اصلی گوشی پیشنهاد می‌کنیم. اگر هم صاحب مرکز فروش قاب و شاسی گوشی هستید می‌توانید آگهی خود را در سایت ژابیت ثبت کنید. ژابیت برای خرید و فروش انواع قاب و شاسی موبایل به شما کمک خواهد کرد.

 


لیست عناوین مطالب مطرح شده در پست انواع قاب و شاسی موبایل

 

مقدمه ای بر معرفی انواع قاب و شاسی موبایل

شرکت‌های سازنده تلفن‌های همراه، محصولات خود را با ظاهرهای متفاوتی عرضه می‌کنند. همه ما هنگام خرید تلفن همراه، به ظاهر بسیار توجه می‌کنیم. قطعاتی که نقش اساسی در ظاهر گوشی‌ها دارند، قاب و شاسی موبایل هستند. این قطعات شباهت بسیاری با یکدیگر دارند. اما دارای تفاوت‌های نیز هستند. قاب‌ها پوشش‌دهنده دور موبایل هستند. ولی شاسی موبایل کل آن را پوشش می‌دهد. جالب است بدانید که کاربرد شاسی موبایل مانند شاسی خودرو است. یعنی تمام قطعات گوشی روی آن نصب می‌شوند. در واقع شاسی‌ها بیشترین نقش را در محافظت از موبایل دارند.


علت تنوع قاب و شاسی موبایل‌های مختلف

هرکدام از تلفن‌های همراه دارای قاب و شاسی متفاوتی هستند. به همین دلیل شما موبایل‌ها را با شکل قاب یا شاسی آن‌ها می‌شناسید. شرکت‌های مختلف نیز هرسال قاب‌ها و شاسی‌های متفاوتی را برای محصولات خود تعیین می‌کنند. این کار می‌تواند دو دلیل داشته باشد.
ظاهر گوشی: همانطور که گفته شد، ظاهر هر موبایل نقش مهمی در فروش آن دارد. شرکت‌ها برای جذاب‌تر کردن محصولات خود، تغییراتی در قاب و شاسی موبایل ایجاد می‌کنند تا فروش بیشتری داشته باشند.


محافظت از تلفن همراه:‌ یک قاب باید در کنار ظاهر زیبا، بتواند از تجهیزات درون گوشی نیز محافظت کند. بنابراین شاسی و قاب باید در برابر ضربات، مقاوم باشند.
قاب و شاسی موبایل از مواد مختلفی ساخته می‌شوند. یک قاب می‌تواند فلزی، پلاستیکی و یا از جنس شیشه باشد. در ادامه شما را با هرکدام از آن‌ها آشنا می‌کنیم.
گوشی‌هایی با قاب پلاستیکی


 

آشنایی کلی با انواع قاب و شاسی موبایل

قاب و شاسی پلاستیکی 

امروزه از این قاب‌ها در برخی گوشی‌های میان‌رده استفاده می‌شود. قاب‌های پلاستیکی مزایای خاصی دارند که در برخی موارد به فروش آن‌ها کمک می‌کند. این محصولات از کیفیت‌های مختلفی برخوردار هستند که به کیفیت مواد اولیه آن‌ها بستگی دارد. در ادامه ویژگی‌های این نوع قاب را بررسی کرده‌ایم.
قیمت پایین: قیمت کم‌تر قاب و شاسی موبایل پلاستیکی، یک برتری بزرگ برای آن است. شرکت‌ها از چنین قاب‌هایی برای پایین آوردن هزینه تولید در گوشی‌های میان رده استفاده می‌کنند. این موضوع قدرت رقابتی گوشی‌هایی با قاب پلاستیکی را بالا می‌برد.
رنگ‌های متنوع:‌ در کنار قیمت پایین، چنین محصولاتی از تنوع رنگ خوبی برخوردار هستند. قاب و شاسی موبایل پلاستیکی با تنوع رنگی خود، دامنه انتخاب مشتری را گسترده‌تر می‌کند.
انعطاف‌پذیری: قاب پلاستیکی تلفن‌های همراه از مواد اولیه‌ای انعطاف‌پذیر ساخته‌ شده‌اند. این مزیت باعث می‌شود که قاب موبایل با هر ضربه‌ای نشکند.
هزینه تعویض پایین:‌ قاب و شاسی موبایل ممکن است با ضربه‌ای محکم دچار شکستگی شود و نیاز به تعویض داشته باشد. بنابراین هزینه تعویض آن نیز مهم است. قاب‌های پلاستیکی هزینه کمی برای تعویض دارند.
مقاومت کم: نقطه ضعف این محصولات،‌ مقاومت کم آن‌ها است. قاب پلاستیکی در برابر ضربات بسیار آسیب‌پذیر است. این نقطه ضعف ممکن است سلامت تجهیزات موبایل را به خطر بیندازد.
قاب‌های فلزی برای تلفن‌های همراه

انواع قاب و شاسی


قاب فلزی از رایجترین انواع قاب و شاسی موبایل

یکی دیگر از انواع قاب‌ها نمونه‌های فلزی هستند که در ساخت انواع گوشی استفاده می‌شوند. این محصولات نیز مزیت‌های خاص خود را دارند. سازنده‌های تلفن‌های همراه قاب‌های فلزی در کیفت‌های مختلف می‌سازند. رقابت شدیدی در استحکام قاب و شاسی موبایل از جنس فلز وجود دارد. در این بخش شما را بیشتر با قاب‌ فلزی آشنا می‌کنیم.
مقاومت بالا: این قاب‌ها مقاومت بالایی دارند و به راحتی آسیب نمی‌بینند. این مزیت مهم‌ترین دلیل برای سازندگان تلفن همراه بود تا قاب‌هایی از جنس فلز تولید کنند.
ظاهری جذاب: قاب و شاسی موبایل فلزی در کنار مقاومت بالایی که دارند،‌ ظاهر لوکسی به محصول می‌بخشند. شرکت‌ها در ساخت محصولات پرچم‌دار خود از قاب فلزی استفاده می‌کنند تا آن‌ها را شیک و جذاب نشان دهند.
داغ شدن قاب: نقطه ضعفی که می‌توان برای چنین قاب‌هایی بیان کرد، داغ شدن زودهنگام آن‌ها است. شاید شما هم تجربه کرده باشید که در صورت استفاده بیش از حد از موبایل‌هایی با قاب فلزی، داغ می‌شوند. این به دلیل انتقال گرمای درون موبایل به سطح قاب است.
گران بودن قاب فلزی: قاب و شاسی موبایل که از جنس فلزی است،‌ به راحتی نمی‌شکند. اما دچار خش‌ خوردگی یا فرو رفتگی می‌شوند. البته این موضوع به کیفیت آن بستگی دارد. اما تعویض این قاب‌ها نسبت به نمونه‌های پلاستیکی هزینه بیشتری دارد.


 

قاب‌هایی از ترکیب شیشه و فلز

این نوع از قاب و شاسی موبایل در سال‌های اخیر وارد بازار شده‌اند. امروزه بیشتر گوشی‌های جدید از قاب‌های فلز–شیشه بهره می‌برند. البته در اولین ورود این محصولات به بازار، چالش‌های بسیاری را برای شرکت‌های سازنده داشتند. قاب فلز-شیشه نیز مانند قاب‌های دیگر دارای مزیت‌ها و معایبی است که آن‌ها را بیان می‌کنیم.
ظاهری لوکس: چنین قاب‌هایی ظاهری بسیار متفاوت دارند. فلز و شیشه در کنار هم یک قاب لوکس و چشم‌نواز را می‌سازند. آن‌ها از این نظر نیز محبوبیت بسیاری بین مشتریان تلفن همراه دارند.
گران بودن: ‌قاب و شاسی موبایل نقش مهمی در قیمت محصول دارند. قاب فلز-شیشه قیمت بسیار بالایی دارد و باعث بالا رفتن قیمت گوشی می‌شود. چنین قابی در کنار عوامل دیگر باعث بالا رفتن قیمت موبایل‌ها در سال‌های اخیر است.
شکنندگی: شیشه ماده‌ای شکننده است. در ساخت این قاب‌ها شیشه روی فلز قرار گرفته که بر زیبایی آن می‌افزاید. اما شیشه در برابر ضربات مقاومت کمی دارد. البته در سال‌های اخیر مقاومت این قاب‌ها بیشتر شده است.


انواع قاب و شاسی شیائومی

قاب و شاسی شیائومی xiaomi Mi A1
حدود قیمت قاب و شاسی شیائومی این مدل: 159,000 تومان


قاب و شاسی شیائومی Xiaomi Mi 4i
حدود قیمت قاب و شاسی شیائومی این مدل: 140,000 تومان


قاب و شاسی شیائومی Xiaomi Mi A2
حدود قیمت قاب و شاسی شیائومی این مدل: 159,000 تومان


قاب و شاسی شیائومی Xiaomi Mi 5
حدود قیمت قاب و شاسی شیائومی این مدل: 369,000 تومان

 

انواع قاب و شاسی نوکیا

قاب و شاسی نوکیا Nokia 8800
حدود قیمت قاب و شاسی نوکیا این مدل: From 80,000 تومان


قاب و شاسی اصلی گوشی نوکیا Nokia C7
حدود قیمت قاب و شاسی نوکیا این مدل: 85,000 تومان


قاب اصلی نوکیا اصلی Nokia C2-01
حدود قیمت قاب و شاسی نوکیا این مدل: 60,000 تومان


قاب اصلی نوکیا دوسیم Nokia 105

حدود قیمت قاب و شاسی نوکیا این مدل: ۳۴,۰۰۰ تومان

 

انواع قاب و شاسی سامسونگ


انواع قاب و شاسی سامسونگ

درب پشت و شاسی گوشی سامسونگ Galaxy Grand Prime g532

حدود قیمت قاب و شاسی سامسونگ این مدل: ۱۰۹,۰۰۰ تومان


درب پشت و قاب و شاسی اصلی گوشی سامسونگ Samsung Galaxy J7 Pro

حدود قیمت قاب و شاسی این مدل گوشی: ۲۱۳,۰۰۰ تومان


شاسی اصلی گوشی samsung galaxy s7 edge

حدود قیمت قاب و شاسی این مدل گوشی: ۴۰۱,۰۰۰ تومان


قاب اصلی گوشی سامسونگ Samsung Galaxy J5 Pro

حدود قیمت قاب و شاسی این مدل گوشی: ۲۱۳,۰۰۰ تومان


قاب و شاسی گوشی هواوی

قاب و شاسی پی اسمارت Huawei P Smart
حدود قیمت قاب و شاسی این مدل گوشی: From 150,000 تومان


قاب و شاسی کامل گوشی Huawei G8
From 125,000 تومان


قاب و شاسی کامل گوشی Huawei Honor 5X
حدود قیمت از 145,000 تومان


قاب و شاسی کامل گوشی هوآوی Huawei Y5 II

حدود قیمت از 155,000 تومان

 

نکته: قاب و شاسی گوشی در تمامی انواع، برندها در مراکز معرفی شده موجود است. این ها فقط نمونه ای فروش قاب و شاسی به همراه قیمت است. تمامی قیمت های درج شده برای قاب و شاسی نیز حدودی تعیین شده است.


مطالب پیشنهادی:

 

قاب و شاسی موبایل را چگونه تهیه کنیم؟

حالا که با قاب و شاسی موبایل آشنا شدید، باید بدانید چگونه نمونه‌های اورجینال این محصولات را تهیه کنید. آسیب دیدن قاب موبایل امری متداول است که بیشتر در اثر ضربه رخ می‌دهد. ممکن است در صورت بروز چنین اتفاقی سردرگم ‌شوید.
متاسفانه سودجویانی بسیاری در بازار قطعات موبایل وجود دارند که محصولات فیک عرضه می‌کنند. بهترین راه برای جلوگیری از خرید کالای تقلبی، خرید از مراکز معتبر است. برای پیدا کردن یک فروشگاه معتبر ممکن است نیاز به زمان زیادی داشته باشید. این موضوع در شهرهای کوچک که نمایندگی‌ها کم‌تر وجود دارند، بیشتر نمود پیدا می‌کند. در این صورت برای خرید قاب و شاسی موبایل اصل، چه کاری باید انجام دهید؟

 

خرید اینترنتی قاب و شاسی موبایل از فروشگاه های معتبر

خرید اینترنتی از فروشگاه آنلاین معتبر، می‌تواند تنها راه یک مطمئن باشد. این فروشگاه‌ها به صورت شفاف مشخصات و قیمت محصولات را در اختیار شما قرار می‌دهند. همچنین خدماتی برای جلب اعتماد مشتریان و ضمانت کالای باکیفیت ارائه می‌دهند. در این مقاله اطلاعات مفیدی را درمورد قاب و شاسی موبایل در اختیار شما قرار دادیم. حال شما می‌توانید بر اساس قاب و شاسی، گوشی مورد نظر را انتخاب کنید. همچنین اگر نیاز به تعویض قاب و شاسی موبایل دارید، با خیالی راحت محصول را از فروشگاه آنلاین خرید کنید تا از اصالت آن مطمئن باشید.

حال ژابیت میتواند شما را برای خرید انواع قاب و شاسی موبایل راهنمایی کند. به این صورت که شما می‌توانید به قسمت قطعات موبایل، قاب و شاسی موبایل رفته و مراکزی که به شما معرفی می‌شوند خیلی راحت دسترسی پیدا کنید.

برچسب ها : انواع قاب گوشی خرید قاب اصلی گوشی شاسی سامسونگ قاب کامل گوشی فروش قاب و شاسی گوشی

مطالب پیشنهادی
امتیاز مقاله :
اشتراک گذاری این مطلب :
نظرات
شما تا به حال نظری نداده اید، نظر خود را ثبت کنید.

هنوز هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است
جستجو
تماس با ما