ژابیت|مرجع تخصصی نیازمندی‌های موبایل

 اصلی ترین علت خراب شدن کابل شارژر چیست؟

اخبار و تکنولوژی موبایل

2 هفته پیش

 اصلی ترین علت خراب شدن کابل شارژر چیست؟

اصلی ترین علت خراب شدن کابل شارژر

 اصلی ترین علت خراب شدن کابل شارژر چیست؟ چرا کابل شارژر خراب می شود؟ چطور میتوان از کابل شارژر گوشی خود محافظت کرد؟ اینها همگی دغدغه های فکری شما در مورد کابل شارژر گوشی می باشد با این مقاله در سایت ژابیت همراه باشید تا پاسخگوی تک تک سوالات سوالات شما در این موارد باشیم.

 

جستجوهای مرتبط با علت خراب شدن کابل شارژر

محافظت از کابل شارژر خراب شدن سوکت شارژ گوشی علت سوختن شارژر موبایل نقشه کابل شارژر بافت سيم شارژر علت خراب شدن اداپتور شارژر ایفون ساخت محافظ هندزفری   علت خراب شدن شارژر ساخت محافظ کابل شارژر خرید محافظ کابل شارژر علت سوختن شارژر موبایل تعمیر کابل شارژر مشکل شارژ نشدن گوشی سامسونگ در حالت روشن تعمیر کابل شارژر با چسب حرارتی چگونه شارژر خراب را درست کنیم

 

اصلی ترین علت خراب شدن کابل شارژر آیفون (اپل) چیست؟

شرکت اپل از سال 1998 یک تعهد نامه به دولت آمریکا و مردم این کشور ارائه کرد که در این تعهد نامه اهمیت تولید استاندارد و استفاده از مواد اولیه قابل بازیافت توسط کمپانی اپل ذکر شده بود. یعنی اپل، استفاده از برخی عناصر که در طبیعت قابل بازیافت نیستند مانند: ترکیب PVC، عناصر مخرب آرسنیک و سرب سنگین را برای ساخت محصولات خود ممنوع کرده است. و این در صورتی که بیشتر کمپانی های دیگر مثل سامسونگ از عناصر غیر قابل بازیافت به سادگی در ساخت محصولات خود مانند کابل شارژر، استفاده می کنند. البته محصولات اپل، دارای پشتیبانی فنی و نرم افزاری هستند اما پس از 4 سال، این محصولات آماده بازگشت به طبیعت می شوند! فراموش نکنید، نحوه مراقبت شما از کابل و استفاده صحیج از آن، یک عامل مهم و تاثیر گذار بر طول عمر کابل شارژر است.

چرا کابل شارژر خراب میشود؟

مطمئن شوید که از کابل شارژر اصلی اپل استفاده می کنید!

از اصلی ترین دلایل خراب شدن کابل شارژر آیفون این است که شما یک کابل تقلبی خریداری کرده باشید.

 کابل شارژهای تقلبی که از هیچگونه استانداردی برخوردار نیستند،  می توانند به سادگی روی باتری گوشی تاثیر مخربی داشته باشند. البته عوارض استفاده از کابل شارژر تقلبی تنها به کاهش طول عمر باتری محدود نمی شود، بلکه خراب شدن ای سی شارژ گوشی از دیگر مشکلاتی است که به دلیل استفاده از کابل های تقلبی ممکن است به وجود آید.

 

 

7 علت خراب شدن کابل شارژ

1- قرار گرفتن کابل در شرایط نامناسب از دلایل خراب شدن کابل شارژر

اگر کابل شارژ در موقعیتی باشد که تحت فشار قرار گیرد، سبب پارگی کابل شارژ و خراب شدن آن شود. همچنین اگر زیاد آن را بپیچانید می‌تواند باعث ترک خوردگی و بروز اختلال در کابل شارژ شود. بنابراین زمانی که می‌خواهید از کابل شارژ استفاده نمایید، سعی کنید هیچ فشاری به آن وارد نشود.

 

2- جدا کردن کابل شارژ از گوشی به صورت نادرست یکی دیگر از دلایل خراب شدن کابل شارژ

جداسازی نادرست کابل از سوکت گوشی یکی دیگر از دلایلی است که می‌تواند منجر به خراب شدن کابل شارژرشود. برای جدا کردن آن از گوشی ابتدا سر سوکت کابل را بگیرید و به آرامی آن را از پورت گوشی جدا نمایید؛ نه اینکه سیم شارژ را بگیرید و بکشید که همین امر علاوه بر خراب کردن کابل شارژ، پورت گوشی را هم دچار مشکل می کند.

 

3- برخورد آب با کابل شارژ سومین دلیل خراب شدن کابل شارژ

سومین موردی که می‌تواند باعث خراب شدن کابل شارژر گوشی شود، برخورد آب به کابل است. دست زدن به پورت گوشی یا سوکت کابل با دست خیس و یا برخورد ناگهانی آب با آن ها سبب خرابی کابل شارژ و همچنین پورت گوشی می‌شود.

 

4- له شدن و پاره شدن کابل بدترین دلیل خراب شدن کابل شارژ

قرار دادن جسم های سنگین بر روی کابل شارژ نیز، از دلایل خراب شدن کابل شارژر می‌باشد. مثالا اگر چند ساعت پایه صندلی بر روی کابل شارژر قرار گیرد احتمال پاره شدن و له شدن کابل و در نهایت خراب شدن آن بسیار بالا است.

 

5- شارژر گوشی را در دمای مناسب نگهداری کنید تا از خراب شدن کابل شارژ جلوگیری نمایید.

رها کردن کابل شارژ در پریز برق، این کار سبب می‌شود، در صورتی که جریان برق به طور ناگهانی کم و زیاد شود، کابل در معرض آسیب قرار گیرد. پس حتما  بعد از استفاده کابل را جمع نمایید و از قرار داردن کابل شارژر در معرض نور خورشید و در هوای گرم و سرد نیز  خودداری نمایید، زیرا در دراز مدت باعث پوسیدگی کابل شارژر می‌شود.

چرا کابل شارژر خراب میشود؟

6- استفاده از سیم پیچ‌های فنری و یا محافظ راهی برای خراب نشدن کابل شارژ

 

آسیب پذیرترین قسمت کابل شارژ گوشی، قسمت اتصال به منبع تغذیه می باشد. می‌توانید برای ثابت نگه داشتن این بخش  از سیم پیچ‌های فلز ی یا محافظ‌های فانتزی و جذاب استفاده کنید. بدین شکل که کابل شارژر را وارد سیم پیچ فلزی کنید و آن را در همان قسمت اتصال به آداپتور ثابت کنید تا سیم همیشه حالت ایستایی پیدا کند و خم نشود.

البته از بافت‌های کاموایی و رنگی رنگی نیز میتوان برای حفاظت از این بخش حساس کابل شارژر استفاده کرد.

                                                                                        

7- استفاده از کابل شارژ مخصوص و تقویت شده برای جلوگیری از خراب خراب شدن کابل شارژر

در همان ابتدا از شارژر و لوازم جانبی گوشی همراه خود به خوبی مراقبت نمایید و یا از شارژر‌های مخصوص تقویت شده استفاده کنید؛ که خودشان دارای محافظ مخصوص در برابر کشیدگی و خم شدن هستند، تا کار شما را راحت کرده و احتیاج به تعویض و خرید شارژرهای تقلبی نداشته باشید.

 

6 ترفند برای تعمیر و جلوگیری از شکستن و خرابی کابل شارژ

1- ترفند پیچیدن فنر خودکار به دور سیم کابل شارژ

2- ترفند نوار سه بافت روی سیم کابل شارژ

3- ترفند استفاده از چسب سیاه یا چسب برق

4- ترفند استفاده از تیوپ های پلاستیکی برای تعمیر کابل شارژ

5- استفاده از کابل شارژهای محکم

6- استفاده از محافظ کابل شارژ آماده در بازار

 

چه عواملی باعث خراب شدن وسوختن آدابتور شارژر موبایل میشود؟

 ایجاد جرقه در مدار(از پریز برق گرفته تا داخل مدار شارژ)

نداشتن تحمل بار بدلیل ضعیف بودن قطعات استفاده شده در شارژر

همیشه ضریب اطمینان در وسایل ارزان قیمت کمتر از 1.5 است در حالی که در وسایل اصلی و گران قیمت بیشتر از 2 وبعضی اوقات تا 4 هم میرسد.

نقشه کابل شارژر

باید متذکر شد که ، برخی از کابل شارژها برای انتقال سریعتر داده و برخی دیگر نیز برای انتقال بهتر جریان برق طراحی و ساخته شده اند.

هر کابل شارژUSB از4  سیم به رنگ های سیاه، سفید، قرمز و زرد تشکیل شده است. که سیم های رنگ سفید و سبز مخصوص انتقال داده می باشند.

سیم های سیاه و قرمز در نقشه کابل شارژ، وظیفه انتقال جریان حاصل از ولتاژ را ایفاء می کنند، این سیم ها سرعت شارژ گوشی شما را تعیین می نمایند.

 

7 ایده ساخت محافظ و جای هندزفری در خانه

ساخت یک جا هندزفری کار سخت و پیچیده ای نیست. شما می توانید با ابزار هایی ساده این وسیله را در خانه بسازید. با قرار دادن هندزفری خود در جا هندزفری، مشکلات گره خوردن سیم، آسیب های فیزیکی و.. کمتر می شود.

در زیر چند ایده برای ساخت جای هندزفری را مختصر در اختیار شما قرار می دهیم.

تبدیل ظرف قرص نعنایی به جا هندزفری

استفاده از ظروف اسباب بازی شانسی برای ساخت جا برای هندزفری

تبدیل لیوان یکبار مصرف قهوه به جا هنذفری

ساخت نگهدارنده هندزفری کیسه ای

جا هندزفری با استفاده از درب بطری

ساخت جا هندزفری عروسکی با پارچه

ساخت کیف هندزفری با نمد

 

دلایل خرابی سوکت شارژ گوشی چیست؟

 عوامل زیاد و متفاوتی که منجر به خراب شدن آی سی شارژ و سوکت شارژ گوشی می شود، وجود دارد. اما مهم ترین مسئله مراقبت نکردن از گوشی است. وارد شدن گرد و غبار یا رطوبت و حتی قطرات آب به سوکت شارژ موبایل از اصلی ترین عوامل خرابی سوکت شارژ موبایل می باشد.

عدم استفاده از شارژر اورجینال گوشی و وصل کردن شارژر گوشی به شکل اشتباه، نیز از دلایل خراب شدن سوکت شارژر موبایل می باشند.

 

استفاده از محافظ کابل شارژر و هندزفری

استفاده از محافظ کابل شارژر یا هندزفری، بهترین راه برای جلوگیری از قطع شدن سیم شارژر و همچنین جلوگیری از خراب شدن هندزفری می باشد. محافظ های کابل شارژر در مدل ها مختلف تولید و عرضه شده اند که میتوانید با هزینه کم در اختیار داشته باشید تا از خراب شدن کابل شارژ جلوگیری نمایید.

 

 استفاده از فنر و بافت سیم شارژر یا هندزفری

خم شدن انتهای کابل شارژر، از اصلی ترین دلایل خراب شدن سیم شارژر است.  بعضی افراد از فنر و همچنین نخ کاموا به عنوان محافظ کابل شارژر استفاده می کنند. با پیچاندن فنر  دور قسمت نهایی سیم شارژر، از خم شدن قسمت نهایی سیم جلوگیری می شود. استفاده از نخ و بافت بر روی سیم هندزفری و شارژر روش  مورد پسند بسیاری از دختران جوان می باشد.

 

سخن آخر

 

خرید کابل شارژر تقلبی اتفاقی است که بدون خواسته رخ می دهد. معمولا خرید کردن از مراکز نامعتبر و ناآگاهی در مورد روش تشخیص کابل شارژر اصلی از تقلبی منجر به خرابی زود هنگام کابل شارژ می شود، پس با خواندن مقاله تشخیص شارژر اصلی از تقلبی  در سایت ژابیت از این اتفاق جلوگیری کنید.

 

ما با شما هستیم در این مقاله با اصلی ترین علت خراب شدن کابل شارژ و پاسخگویی به سوالاتی نظیرمحافظت از کابل شارژر چگونه انجام میشود؟ دلایل خراب شدن سوکت شارژ چیست؟ علت خراب شدن اداپتور شارژر چیست؟ علت سوختن شارژر موبایل چیست؟ و....پس همراه ما باشید.

 

 

 

برچسب ها : تعمیر کابل شارژر علت خراب شدن شارژر ساخت محافظ کابل شارژر

مطالب پیشنهادی
امتیاز مقاله :
اشتراک گذاری این مطلب :
نظرات
شما تا به حال نظری نداده اید، نظر خود را ثبت کنید.

هنوز هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است
جستجو
تماس با ما